HomeHome  pocetnapocetna  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  Региструј сеРегиструј се  ПриступиПриступи

Број порука : 206
Join date : 07.11.2008
Локација : Na sigurnom...

Pejsersi zaustavili Lejkerse, Detroit Spurse Empty
ПорукаНаслов: Pejsersi zaustavili Lejkerse, Detroit Spurse   Pejsersi zaustavili Lejkerse, Detroit Spurse Icon_minitimeWed Dec 03, 2008 1:20 pm

Pejsersi zaustavili Lejkerse, Detroit Spurse V117428p0
Košarkaši Indijane prekinuli su pobednički niz Lejkersa u noći između utorka i srede.

Pejsersi su na svom terenu slavili rezultatom 118:117 i posle sedam uzastopnih pobeda, naneli "jezerašima" tek drugi poraz u ovogodišnjem šampionatu, posle ukupno 14 trijumfa.

Domaći tim je u poslednjoj četvrtini uspeo da nadoknadi 15 poena zaostatka, a ključni poen u polednjim sekundama meča zabeležio je Troj Marfi i svom timu obezbedio sedmu pobedu ove sezone.

Lejkerse, koji su sa skorom 14-2 ostali najbolji tim u ligi, predvodili su Kobi Brajant sa 28 poena i sedam skokova i Pau Gasol, koji je upisao 20 pogodaka, uz devet uhvaćenih lopti. Vladimir radmanović imao je zapaženu ulogu na gostovanju u Indijanapolisu, pošto je za nešto više od 23 minuta na terenu ubacio 10 poena, zabeležio pet skokova i jednu asistenciju.

Najefikasniji u redovima Pejsersa bio je Deni Grejndžer sa 32 poena, Četiri skoka i pet asistencija, dok je Ti Džej Ford dodao 21 poen, osam asistencija, po tri skoka i ukradene lopte. Heroj meča, Troj Marfi ostvario je "dabl dabl" učinak od 16 poena i 17 skokova, uz tri asistencije i dve ukradene lopte.

Detroit je na gostovanju u San Antoniju srušio domaće Spurse (89:77) ponajviše zahvaljujući nadahnutim partijama Alena Ajversona i Rašida Valasa, koji su nanizali po 19 poena. Odličan učinak imao je i Tajšon Prins, koji je duel okončao sa 15 pogodaka i 12 uhvaćenih lopti, uz pet asistencija.

Kod domaćina Manu Đinobili je vraćen u startnu petorku posle pauze zbog povrede, ali ni njegov dobar učinak (13 poena), uz raspoloženog Tonija Parkera (18 poena, pet aistencija), kao i gotovo perfektna igra Tima Dankana, koji je upisao 23 poena i 13 skokova, nisu pomogle Spursima da izbegnu ukupno šesti poraz ove sezone.

Košarkaši Vašingtona pobedili su Nju Džersi rezultatom 108:88 i tako ostvarili prvu pobedu na gostovanjima ove sezone, ali i prvi trijumf protiv ekipa iz Istočne konferencije nakon 11 uzastopnih poraza.

Odluka o pobedniku meča pala je u trećoj četvrtini, nakon što su je Vizardsi rešili u svoju korist rezultatom 32:15.

Najefikasniji u dresu Vašingtona bili su Keron Batler sa 22 poena i 10 skokova, koliko je postigao i Antoan Džejmison ali uz jedan skok, dok je Dešon Stivenson dodao 21.

U ekipi Nju Džersija, koji sada ima skor od devet pobeda i osam poraza, najbolji su bili Devin Haris sa 18 i Vins Karter sa 16 poena.