Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  pocetnapocetna  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  Региструј сеРегиструј се  ПриступиПриступи  

 

 Moreiru sramota, ostali žale za "šansama"?!

Go down 
АуторПорука
Major
Admin
Admin
Major


Број порука : 206
Join date : 07.11.2008
Локација : Na sigurnom...

Moreiru sramota, ostali žale za "šansama"?! Empty
ПорукаНаслов: Moreiru sramota, ostali žale za "šansama"?!   Moreiru sramota, ostali žale za "šansama"?! Icon_minitimeFri Nov 28, 2008 10:30 pm

Moreiru sramota, ostali žale za "šansama"?! V116933p0
Standard je na propalom terenu stadiona u Humskoj 1 pružio daleko više od Partizana, mada je na kraju slavio samo sa 1:0.

Igrači srpskog prvaka su posle utakmice trećeg kola Lige UEFA (i trećeg poraza u grupi) gotovo jednoglasno žalili za prilikama propuštenim u drugom poluvremenu, iako se u kategoriju stoprocentnih može svrstati samo Tošićev šut u prečku.

Najrealniji u oceni učinka crno-belih u Evropi ove sezone bio je Portugalac Almani Moreira.

"Ovo je realnost za nas, ali ne smemo sa njom i da se pomirimo. Imamo dobar tim, ali jedno je kada imaš dobar tim na papiru, a drugo kada to treba da pokažeš i na terenu. Ne možeš da kažeš da si se plasirao u Ligu UEFA i da time budeš zadovoljan. Zato treba da nas je sve sramota i u budućnosti moramo da radimo bolje", rekao je neumorni igrač sredine terena.

"Plan je bio da uzmemo tri boda kako bismo nastavili da sanjamo ovaj san, međutim, nismo dali gol, a u fudbalu je to najvažnije", dodao je on.

Zoran Tošić u drugom poluvremenu je pokušao da povede tim do preokreta, ali bez uspeha.

"Verovali smo da možemo da izjednačimo i preokrenemo rezultat. Imali smo nekoliko prilika, ali šta da se radi, to je fudbal... Standard je dobra ekipa, dobro su se postavljali, bili dominantniji u duelima i skokovima. Oni jesu iskusniji, ali imamo i mi iskusne igrače. Ovo bi trebalo da nam bude nauk za sledeću sezonu".

Štoper Srđa Knežević, jedan od najboljih u timu Partizana, rekao je da mu je mnogo žao navijača.

"Prvo poluvreme je bilo njihovo, u drugom smo mi dominirali, stvarali šanse, ali šteta je što ih nismo iskoristili..."

Golman Mladen Božović kumovao je golu Standarda.

"Mislim da smo ušli u duel sa previše respekta, a možda i straha. Nismo imali ni svoju pas igru. Na poluvremenu smo se dogovorili da krenemo na sve ili ništa. Šta da se radi, okrećemo se prvenstvu".

Ivan Stevanović smatra da je igra u drugih 45 minuta bila daleko kvalitetnija od one u prvom poluvremenu.

"Krivo mi je što smo još jednom izgubili. U drugom poluvremenu smo pokazali da nam je mesto, ipak, u Evropi".

Milan Lane Jovanović otkrio je novinarima da do početka utakmice ni on nije znao da li će igrati, jer ima stomačni grip, zbog čega je i tražio zamenu u drugom poluvremenu.

"Inteligentno smo odigrali. Došli smo po bod, a uzeli sva tri i naravno da sam presrećan. Mislim da su ovi vremenski uslovi više odgovarali nama, nego Partizanu, pre svega zbog fizičke dominacije".

Jovanović je istakao da dobri rezultati Standarda "nisu slučajnost".

"Možda ću zvučati prepotentno, ali trebalo je da izbacimo i Liverpul u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Pobedili smo Everton, Sevilju i sada Partizan, na terenu gde su i veće ekipe od Standarda gubile bodove. Mislim da imamo kvalitet za nešto više od učešća u Ligi UEFA".

On je dodao da bi Partizan mogao da ima više uspeha u narednim sezonama, ali samo ako bi uspeo da sačuva postojeći tim i eventualno ga učini još kvalitetnijim. Ipak, "odliv mladih igrača je stara boljka našeg fudbala", podsetio je reprezentativac Srbije.
Назад на врх Go down
https://patriote.forumsc.net
 
Moreiru sramota, ostali žale za "šansama"?!
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
 :: O sajtu i forumu :: Vesti sa portala-
Скочи на: